وب هاستینگ و دامنه

هاست لینوکس آلمان

هاست لینوکس آلمان یکی دیگر از سرویس هایی می باشد که در اختیار کاربران رسا تلکام قرار گرفته است . رسا تلکام میزبان سایت ها و اطلاعات کاربران بر روی سرور های خارج از ایران می باشد که توسط سیستم عامل لینوکس مدریت و میزبانی می شوند . از مزایای هاست لینوکس آلمان می توان به استفاده از کنترل پنل Cpanel و آپ تایم بالای سرور ها    اشاره کرد.

هاست لینوکس ایران

با توجه به استقرار برخی از سرور های رسا تلکام در داخل کشور امکان ارائه سرویس ، هاست لینوکس ایران برای کاربران رسا تلکام وجود دارد . سرویس ها بسته به نیاز  و حجم داده کاربران ارائه می شوند و با توجه به داخلی بودن هاست ، بارگذاری سایت ها با سرعت بسیار بالاتری انجام خواهد شد و دسترسی به سایت برای کاربران ایرانی راحت تر خواهد بود.

دامنه

دامین ، دامنه یا domain  ،نام و هویت وب سایت در فضای مجازی است. شما در اینترنت با نام دامین خود شناخته خواهید شد و هر بازدیدکننده با استفاده از نام دامنه شما می تواند به وب سایت و اطلاعات شما دسترسی داشته باشد. هر دامنه از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول نامی است که توسط کاربران و بسته به موضوع وبسایت و یا نام حقیقی شخص انتخاب می شود هماننده rasatelecom و بخش دوم که پسوند سایت می باشد ، مشخص کننده زمینه فعالیت و موضوع وبسایت می باشد هماننده com , org ,net. رسا تلکام در کوتاهترین زمان نسبت به ثبت دامنه اقدام نموده و آن را تحویل کابران خود می نماید.