رساتلکام

ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات و ارتباطات

sorat

سرعت

degat

دقت

amniyat

امنیت

head3
head2
head1
head4
head5
head6

طراحی و اجرای لینک های وایرلس

امروزه ارتباط بین شعب و مراکز داخلی در بسیاری از شرکت ها ، سازمان ها و کارخانجات برای تبادل اطلاعات و انتقال تصاویر دوربین های مداربسته بیشتر از گذشته احساس می شود.بر همین اساس شرکت رسا تلکام با استفاده از تجهیزات مخابراتی و بی سیم اقدام به طراحی و راه اندازی لینک های وایرلس در تبریز می نماید.لینک های وایرلس بین دو یا چند شعبه راه اندازی می شوند و کاربران قادر خواهند بود با راه اندازی این سیستم بدون پرداخت هزینه ماهیانه و با سرعت بسیار بالا و با استفاده از پروتکل های رمزنگاری بصورت کاملا ایمن در شبکه خود تبادل اطلاعات و انتقال تصویر نمایند. از کاربردهای لینک وایرلس در تبریز می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • انتقال تصاویر دوربین های مداربسته بصورت بی سیم توسط لینک وایرلس
  • ارتباط شبکه داخلی بین شعب و استفاده از منابع اشتراکی
  • استفاده از پهنای باند وایرس برای استفاده از سیستم VoIP در شبکه
  • انتقال خطوط تلفن آنالوگ به محل هایی بدون خط تلفن و استفاده در VoIP
  • انتقال اینترنت بی سیم به محل های دو از شهر بدون مراکز مخابراتی

جهت راه اندازی لینک های وایرلس ابتدا باید مراکزی که نیاز به ارتباط بصورت بی سیم دارند بصورت دقیق برسی و امکان سنجی شوند. از مواردی که در کیفیت و انتخاب تجهیزات وایرلس تاثیر گذار هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • فاصله بین مراکز :

در سیستم وایرلس با افزایش فاصله، پهنای باند قابل دریافت بین دستگاه های وایرلس افت می کند و با هر چه بیشتر شدن این فاصله پهنای باند کمتر و کمتر می گردد تا جایی که دیگر امکان برقراری ارتباط با تجهیزات معمولی از بین می رود. برای فواصل مختلف با توجه به پهنای باند مورد نیاز باید تجهیزات مناسب با آن برای شبکه وایرلس انتخاب گردد تا بتوان به بهره مطلوب دست یافت.

  • دید مستقیم بین مراکز :

تجهیزات وایرلس برای برقرار ارتباط باکیفیت نیازمند دید مستقیم هستند.بدین معنی که بین آنتن های فرستنده و گیرنده نباید مانعی وجود داشته باشد. موانع با توجه به نوع ماده بکار رفته باعث جذب کامل یا مقداری از سیگنال رادیویی شده و در نتیجه ارتباط بطور کامل قطع گردیده و یا با افت شدید پهنای باند همراه خواهد بود. برای رفع موانع شبکه وایرلس ابتدا بایستی نقاط با کمک نرم افزار های مربوطه مورد تحلیل و برسی قرار گرفته و سپس دکل یا لوله جهت نصب تجهیزات با ارتفاع مناسب توسط شرکت رسا تلکام نصب گردیده تا دید مستقیم بین دو نقطه فراهم گردد.

  • پهنای باند مورد نیاز :

یکی از مهمترین پارامتر ها در راه اندازی لینک های وایرلس و انتخاب تجهیزات رادیویی میزان پهنای باند مورد نیاز دریافتی از لینک می باشد. تصور کنید در یکی از مراکز مجموعه شما تعداد 20 عدد دوربین مداربسته IP نصب شده و قصد دارید با راه اندازی لینک وایرلس تصاویر دوربین های نصب شده را به مرکز اصلی شرکت منتقل در در آنجا ضبط و نگه داری کنید. در این صورت ابتدا باید پهنای باند مورد نیاز برای انتقال تصویر این 20 دوربین برسی و تجهیزات مناسب انتخاب و نصب شوند. در صورت انتخاب تجهیزات وایرلس توسط افرادی که تجربه کافی در این زمینه را ندارند پس از گذت مدت زمان کوتاهی از نصب شاهد قطع و وصل تصاویر یا افت کیفیت تصاویر متقل شده خواهید بود.

دستگاه های وایرلس برای انتقال دیتا از امواج رادیویی بهره می گیرند. هر موج رادیویی مزاحم با فرکانس مشابه در مسیر لینک وایرلس، باعث تخریب سیگنال های ارسالی در شبکه وایرلس می گردد که به آن نویز گفته می شود.

نویز می تواند توسط دستگاه های وایرلس دیگر در محیط، کابل های فشار قوی برق، دستگاه های الکترو مغناطیسی و موارد مشابه ایجاد گردد و باعث افت کیفیت لینک های وایرلس گردد.که نتیجه آن قطع شدن ارتباط، قطع و وصل شدن لینک و یا افت پهنای باند می باشد.

برای غلبه بر نویز محیط، از روش هایی مانند استفاده از دستگاه های وایرلس ،با امکان انتخاب فرکانس های متعدد، استفاده از آنتن مناسب، پیدا کردن بهترین باند خالی فرکانسی و تنظیمات دستگاه بهره گرفته می شود تا بتوان لینک را با بهترین کیفیت برقرار نمود.

فرکانس های مجاز برای این ارتباط 2.4GHz و 5.8GHz می باشد که دستگاه های با استفاده عمومی همچون تجهیزات وایرلس میکروتیک ، تجهیزات وایرلس UBNT و سایر شرکت های تولید کننده تجهیزات رادیویی در این فرکانس ها ساخته می شوند.

در شرایطی که فاصله لینک های وایرلس بیش از 50 کیلومتر باشد می توان با اخذ مجوز از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و اجاره فرکانس از لینک های وایرلس مایکروویو استفاده نمود ، که لینک های بسیار پایدار با پهنای باند بسیار زیاد در اختیار کاربر قرار می دهند.

شرکت مهندسی رسا تلکام با سابقه چندین ساله در زمینه نصب و راه اندازی لینک های وایرلس در تبریز و همچنین فروش تجهیزات رادیوی در تبریز آماده همکاری با شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی می باشد.

تصاویر برخی ار پروژه های اجرا شده

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

با توجه به رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور و نیاز به سیستم های ارتباطی و فناوری و تکنولوژی های وابسته از سال 92 مجموعه فناوری اطلاعات و ارتباطات عصر شبکه برای رفع نیاز مشتریان و کاربران در زمینه IT در حال فعالیت بوده و اقدام به ارائه سرویس هایی از قبیل طراحی و راه اندازی شبکه ، لینک های وایرلس ، سیستم های امنیتی و نظارتی می نمود. طی سال های سپری شده و نیاز به تخصص بیشتر و همچنین ارائه خدمات تخصصی تر در زمینه فناوری اطلاعات این مجموعه در سال 98 با یاری خداوند متعال گسترش یافته و خدمات دیتاسنتر و بخش طراحی و توسعه نرم افزار را به فعالیت های خود افزوده و با ثبت رسمی شرکت در اداره ثبت و اسناد کشور ، شرکت مهندسی انتقال داده فراموج رسا (رسا تلکام) متولد شد. هم اکنون اعضای تیم فنی رسا تلکام متشکل از مهندسان و متخصصین رشته های نرم افزار ، شبکه و امنیت بوده که دارای فعالیت های پژوهشی و کاربردی می باشند و همواره می کوشند با بروز کردن دانش فنی مجموعه، نیاز های کاربران و مشتریان عزیز را به بهترین شکل ممکن مرتفع نمایند.

تبریز - پاستور جدید مابین تقاطع شریعتی و

طالقانی روبروی بانک رسالت پلاک30 طبقه4

35561134 -041